Difference between revisions of "Main Page"
From
| Line 235: | Line 235: | ||
|'''[[Bewegungsprotokoll]]''' | |'''[[Bewegungsprotokoll]]''' | ||
|- | |- | ||
| '''D.1.3. | | '''D.1.3.1''' | ||
| '''[[Dekubitusprophylaxe]]''' | | '''[[Dekubitusprophylaxe]]''' | ||
|- | |- | ||
|'''D.1.3. | |'''D.1.3.1''' | ||
|'''[[Dekubitusrisiko]]''' | |'''[[Dekubitusrisiko]]''' | ||
|- | |- | ||
| '''D.1.3. | | '''D.1.3.2''' | ||
| '''[[Sturzprophylaxe]]''' | | '''[[Sturzprophylaxe]]''' | ||
|- | |- | ||
|'''D.1.3. | |'''D.1.3.2''' | ||
|'''[[VA_Vorgehen nach Sturzereignis]]''' | |'''[[VA_Vorgehen nach Sturzereignis]]''' | ||
|- | |- | ||
|'''D.1.3. | |'''D.1.3.2''' | ||
|'''[[Information Sturzrisiko]]''' | |'''[[Information Sturzrisiko]]''' | ||
|- | |||
|'''D.1.3.3''' | |||
|'''[[Information Kontinenzförderung]]''' | |||
|- | |- | ||
| '''D.1.3.4''' | | '''D.1.3.4''' | ||
Revision as of 07:37, 6 February 2019
| Freigabe GF | Geprüft ZHL | Bearbeiter | Version | Datum | Seite |
| Frau Busch | Herr Sauder | QMB | 2.0 | September 2018 | Seite 5 von 5 |