Difference between revisions of "Main Page"
From
| Line 237: | Line 237: | ||
| '''D.1.3.2''' | | '''D.1.3.2''' | ||
| '''[[Dekubitusprophylaxe]]''' | | '''[[Dekubitusprophylaxe]]''' | ||
|- | |||
|'''D.1.3.3''' | |||
|'''[[Dekubitusrisiko]]''' | |||
|- | |- | ||
| '''D.1.3.3''' | | '''D.1.3.3''' | ||
Revision as of 13:12, 5 February 2019
| Freigabe GF | Geprüft ZHL | Bearbeiter | Version | Datum | Seite |
| Frau Busch | Herr Sauder | QMB | 2.0 | September 2018 | Seite 5 von 5 |